Motory

Kategórie
 
 
 
 
Filter parametrov
 
 

Motory

V záhradnej, lesnej, poľnohospodárskej a stavebnej technike sa vo veľkej miere používajú motory na benzín. Renomovaní  výrobcovia  tejto techniky vynakladajú nemalé prostriedky a úsilie na vývoj a zdokonalenie samotných motorov. Motory tvoria hlavnú a podstatnú časť každej konštrukcie stroja a sú zdrojom každého pohonu. Čoraz častejšie sa kladie dôraz na vysokú spoľahlivosť, výkon, znižovanie hlučnosti a znižovanie emisií spaľovacieho motora. Pri týchto výrobkoch sa stretávame s dvojtaktnými a čoraz častejšie so štvortaktnými motormi.

Základné rozlíšenie motorov je v usporiadaní výstupnej hriadele a delia sa na horizontálne a vertikálne.

 

Z hľadiska výkonu a spôsobu používania sú motory vyrábané a označované ako:

Mini motory
Hobby motory
Semi-profi motory
Industriálne motory

Mini motory sú síce malé, ale môžu byť neuveriteľne výkonné. Sú montované do motorových píl, vyžínačov, krovinorezov, nožníc na živé ploty, rozbrusovačiek, pôdnych vŕtačiek, postrekovačov, rosičov, záhradných vysávačov, fúkačov, záhradných čerpadiel, mini kultivátorov a pod.

Hobby motory sú to bežné motory použité pri kosačkách na trávu, kultivátoroch, malotraktoroch a pod., svojou životnosťou presahujú životnosť celého stroja.

Semi-profi motory sú vyrábané a dimenzované na vyššiu mieru nasadenia ťažších, náročných podmienkach. Používajú sa vo vyššej rade poloprofesionálnych strojov, kultivátorov, záhradných traktorov, malotraktorov a pod.

Industriálne motory sú s vysokou životnosťou, určené na profesionálne použitie s dlhodobou expozíciou. Svojou konštrukciou a použitými materiálmi sú predurčené na prácu v najťažších podmienkach, sú to elektrocentrály, výkonné čerpadlá, snehové frézy, záhradné traktory, malotraktory a pod.

 

Samostatné motory, ktoré zabezpečuje naša firma  Gazda, spol.s r.o. Bratislava :

 

AGZAT,VARI, HONDA, BRIGGS & STRATTON, KAWASAKI.

 

Samostatné motory zabezpečujeme pre rôzne ďalšie stroje strojárskej a stavebnej techniky, ktoré sú uplatňované v priemysle a celom hospodárstve. Na tieto motory zabezpečujeme originálne náhradné dielce a vykonávame záručný a pozáručný servis.

Pri navrhovaní samostatných motorov je potrebné špecifikovať požiadavku na pripojovacie rozmery (kotvenie motora, tvar, dĺžku a priemer výstupnej hriadele), výkonové parametre a celý rad prevádzkových podmienok.

Naši odborní pracovníci vám radi poskytnú všetky potrebné informácie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia